povinné předškolní vzdělávání

Povinné vzdělávání od 1. 9. 2017

Informace k zápisu dětí k předškolnímu vzdělávání a k povinnému předškolnímu vzdělávání
do Mateřské školy, Praha 8, Štěpničná 1 na školní rok 2019 – 2020

Zákonní zástupci dětí, které dosáhnou do 31. 08. 2019 pěti let, mají povinnost je přihlásit k zápisu k předškolnímu vzdělávání. Pro tyto děti je předškolní vzdělávání povinné. Děti jsou přijímány podle stanovených kritérií a rozhodující je místo trvalého pobytu dítěte ve školském obvodu, v případě cizinců místo pobytu ve školském obvodu.

Žádost o uvolnění – 2 – 3 dny

Dlouhodobá absence – 4 a více dní

Oznámení o individuálním vzdělávání

Informace o ověření očekávaných výstupů:

Mateřská škola ověří, jakým způsobem je dítě vzděláváno v úrovni osvojování očekávaných výstupů v jednotlivých oblastech uvedených v Rámcovém vzdělávacím programu pro předškolní vzdělávání a případně doporučí zákonnému zástupci další postup při vzdělávání dítěte.

V Mateřské škole, Praha 8, Štěpničná 1 se podle Školního řádu uskuteční ověření dne 02.12.2019 s náhradním termínem dne 9.12.2019